Bude se Vám hodit

23. 2. 2023
Bude se Vám hodit

NEŽ VYRAZÍTE NA CESTU...

Myslete na to, že ačkoliv je v obytném autě dostatek místa, rozhodně není dobré brát si na cestu obytňákem zbytečnosti. Zamyslete se nad tím, co skutečně budete na své cestě potřebovat. Velmi doporučujeme, abyste věci, které si s sebou sbalíte, umístili hned po předání vozu rovnou do úložných prostor a neměli jste je celou cestu zabalené v taškách či kufrech. Volně ložené věci mohou být za jízdy nebezpečné. 

Při balení si musíte dát pozor i na doložnost vozu. U obytných aut do 3,5 tuny, což je i náš obytný vůz Volkswagen Grand California, je dobré nezapomenout na celkovou hmotnost a užitečné zatížení. Volkswagen Grand California 600 má provozní hmotnost přes 3 tuny – v provozní hmotnosti jsou započítány veškeré provozní kapaliny (tj. olej, benzín) i cca 75 kg na řidiče. Zbývá tedy přibližně 500 kg pro váš náklad a s tímto vědomím musíte balit na cestu.

  • Hmotnost posádky kromě řidiče: 3×75 kg=225 kg
  • Hmotnost držáku na kola: cca 15 kg
  • Hmotnost kol v držáku: cca 40 kg

 

Vypůjčení vozu

Prvním krokem k vašemu dobrodružství je vypůjčení vozu. Při předávce nespěchejte. V klidu si nechte vše ukázat a nebojte se zeptat na věci, které vás zajímají. Jsme tu pro vás, a tak pokud něčemu neporozumíte, zeptejte se. Po přebrání obytného auta si můžete vaše zavazadla a další potřebné drobnosti uschovat do úložných prostor. Dbejte však na to, abyste si nenechali volně položené tašky ve voze. Také doporučujeme nenechávat nic na zemi v chodbičce. 

Při převzetí vozu si pozorně vyslechněte všechny rady a doporučení, jak vůz používat. Nebojte se na cokoliv zeptat. Pokud si všechny informace nezapamatujete, můžete se na nás kdykoliv telefonicky obrátit. Manuál k vozu je k dispozici rovněž v přihrádce u spolujezdce.

Při předání vozu je sepsán předávací protokol, ve kterém je zaznamenán stav vozidla, výbava a případné poškození. Tento protokol je písemným záznamem, ze kterého se vychází při vrácení obytného auta. Ve svém vlastním zájmu si jej pečlivě prostudujte a zkontrolujte. Případně si nechte při předání vše potřebné doplnit a potvrdit. Pokud se na obytném autě objeví poškození neuvedená v předávacím protokolu, budeme si jejich úhradu nárokovat, pokud nebudou hrazena pojistným plněním. Veškeré podrobnosti o výpůjčce obytného vozu najdete ve Všeobecných obchodních podmínkách.

 

Na co nezapomenout při jízdě?

Obytné auto Volkswagen Grand California patří co do šířky a délky ke kompaktnějším obytným vozům. Pozor, výška vozu je ale úctyhodných 310 cm. Neustále tedy mějte na paměti, že se nevejdete všude tam, kam s osobním vozem vjedete bez potíží. Pozor zejména na nízké větve, stromy nakloněné do silnice, konstrukce mostů, pergoly či dopravní značení. Vozidlo má senzory po celém jeho obvodu, výšku si ale musíte  bedlivě hlídat sami. Auto je vybaveno asistenčními systémy, včetně asistenta pro kompenzaci bočního větru a maximálně vám bude při řízení pomáhat. Přesto doporučujeme být opatrní při projíždění zatáček a při předjíždění autobusů a kamionů, kdy můžete pocítit silný nárazový vítr.

Před rozjezdem vždy zkontrolujte, zda jsou dovřená a zajištěná veškerá dvířka a zásuvky, zavřená okna na toaletě i v obytné části. Zkontrolujte, zda je správně připoután stolek a postele, zda jsou zavřené dveře od toalety i od lednice.

Při jízdě musí být všichni cestující připoutáni, všechna okna zavřena, všechny zásuvky a dveře uzavřeny. Volný pohyb osob uvnitř vozu za jízdy je zakázán. 

 

Půjčovna obytného vozu - Dream Van Life

 

VYBAVENÍ VOZU

Pokud vám nejde něco otevřít či zapnout, nevíte si rady s ovládáním, neváhejte nám zavolatRozhodně nic nedělejte silou! Manuál k vozu je k dispozici rovněž v přihrádce u spolujezdce. Prosíme vás o dodržování pravidel pro používání obytného auta. V obytném voze je přísně zakázáno kouřit. Doporučujeme se v nástavbě pohybovat v domácí obuvi. Domácí mazlíčci jsou zakázáni.

 

PŘI POBYTU

Při používání markýzy dbejte na to, aby měla nastavený správný sklon pro odtok dešťové vody. V opačném případě se v ní může nahromadit značný objem vody a hrozí její poškození.

Prosíme, dodržujte veškerá pravidla pro kempování a pobyt v přírodě. Vždy se chovejte zodpovědně a ohleduplně k ostatním a k přírodě. Nikdy nevylévejte odpadní vody v přírodě, ale pouze v místech k tomu určených! K vyhledání těchto míst vám může pomoci řada chytrých aplikací a totéž platí i o místech k přenocování.

Před opuštěním obytného vozu nezapomeňte zavřít všechna okna, zamknout vůz na klíč a zasunout markýzu. S vysunutou markýzou se nikdy nerozjíždějte! Pokud je stav baterie vozu pod 50 %, nedoporučujeme ponechat zapnuté vytápění.